Ant bangos: trečia iš eilės „Žalgirio“ pergalė paženklinta Milaknio rekordais

Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

„Brose“ žaidėjai Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

„Žalgirio“ šokėjų pasirodymas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

„Žalgiris“ namie 88:84 įveikė „Brose“ ir iškovojo trečią pergalę iš eilės Milaknis pataikė 6 tritaškius ir užfiksavo du naujus asmeninius rekordus Ketvirtajame kėlinyje pusę komandos taškų surinko Paulius Jankūnas

Tritaškiais prapliupęs Artūras Milaknis pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą, o toks snaiperio pasiekimas buvo vainikuotas trečiąja Kauno „Žalgirio“ (8-5) pergale iš eilės Eurolygoje.

Andrea Trinchieri Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Pakiliai rungtyniaujantys Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo aikštėje 11,2 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 88:84 (21:22, 29:27, 22:23, 16:12) po atkaklios kovos pranoko Bambergo „Brose“ (6-7) bei dvejų rungtynių savaitę pradėjo puikiomis nuotaikomis.

Dabar žalgiriečių laukia išvyka į Ispaniją, kur jie ketvirtadienį susikaus su Valensijos „Basket“ atstovais.

Trečiajame kėlinyje trijų taiklių tritaškių seriją užfiksavusio Artūro Milaknio vedama Kauno ekipa pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 64:54, o „Žalgirio” krepšininkas pirmąsyk karjeroje Eurolygos mače pasiekė 20 pelnytų taškų ribą.

„Stengiuosi, analizuoju save. Dirbu, nieko nekeičiu. Žinau, kad metimas turi ateiti. Treniruojuosi kiek galiu, o aš žinau, kad tai tik laiko klausimas. Kiti gal ne tokie kantrūs“, – šypsodamasis kalbėjo Milaknis.

„Milas ištraukė mums pirmą kėlinį, kai klydome gynyboje, jo tritaškiai laikė mus rungtynėse. Jis didžiulis faktorius, 20 taškų neatspindi jo indėlio. Po dviejų kėlinių „Brose“ pradėjo keistis ginamaisiais, todėl atsivėrė pusės Jankūnui ir Kavaliauskui. Milas sužaidė labai geras rungtynes. Daug ką nulėmė Milaknio situacijų skaitymas“, – apie auklėtinį atsiliepė Jasikevičius.

Visgi tuo pranašumu žalgiriečiai džiaugėsi neilgai – iniciatyvos ėmęsis Maodo Lo susmeigė tris tolimus metimus, Dorellas Wrightas pridėjo vieną ir trečiojo kėlinio pabaigoje rezultatas tapo lygus – 70:70.

6/7

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui, „Žalgiris“ toliau strigo puolime, tačiau komandą kritiniu metu į priekį timptelėjo Paulius Jankūnas.

Kapitonas taikliu dvitaškiu iš pradžių išvedė šeimininkus į priekį, o po jo šešių taškų paeiliui „Žalgiris“ įgijo ir pergalingą pranašumą – 86:79.

Likus žaisti 25 sekundes, Danielis Hackettas smeigė tritaškį ir priartino „Brose” per vieną metimą – 84:86, tačiau kitoje aikštės pusėje Aaronas White’as realizavo baudas ir finalinė sirena skelbė pratęstą „Žalgirio” pergalių seriją – 88:84.

„Nereikia galvoti, kad ši pergalė darbinė, – situaciją komentavo Jasikevičius. – Nesame tokie, kad žinotume, jog ateisime, pasižaisime ir aplošime. Laisvai gali pralaimėti ketverias ar penkerias rungtynes iš eilės, ką matome geresnės komandos pastaruoju metu ir daro. Kiekvienos rungtynės čia yra nauja istorija, viską reikia kurti iš naujo.“

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 20 (6/9 trit.), Paulius Jankūnas 17, Antanas Kavaliauskas 15, Kevinas Pangosas 11.

„Brose“: Dorellas Wrightas 22, Danielas Hackettas 17, Maodo Lo 14, Leonas Radoševičius 11.